Poradenstvo pri kúpe, predaji, vlastníctve vozidla


Svieti mi takáto kontrolka

By autoXperts

Príčin, prečo Vám svieti kontrolka môže byť veľa. Bezhlavá výmena dielov je len hra na náhodu. Ak chcete zistiť presnú závadu, je potrebné pripojiť sa na OBD zásuvku vozidla pomocou počítačovej diagnostiky a prečítať chybové kódy.

 18 február 2020

Rozpočet pri kúpe auta

By autoXperts

Finančné náklady, ktoré so sebou prináša kúpa auta. Dôležitá je správna rezerva, vedieť zhodnotiť možnosti financovania a eliminácia rizík spojených s kúpou nového auta.

 3 február 2020

Kilometrový nájazd vozidla

By autoXperts

Počet najazdených kilometrov sám o sebe nemá najlepšiu výpovednú hodnotu. Z našej praxe vieme, že tento parameter je častokrát preceňovaný. V žiadnom prípade by to nemal byť najpodstatnejší parameter pri kúpe jazdeného vozidla.

 3 február 2020

Kontrolky v aute

By autoXperts

Pri rozsvietenej akejkoľvek kontrolke sa dá uplatniť zjednodušené pravidlo založené na farbách: Červená farba – závažný problém, treba okamžite zistiť a pokiaľ možno odstrániť príčinu problému. Oranžová farba – menší problém, alebo upozornenie na aktivovanie dôležitého systému. Ostatné farby – väčšinou sa jedná o oznámenia činnosti niektorého zo systémov, drobné závady, alebo upozornenia na zvýšenie pozornosti.

 3 február 2020

Nové auto vs. Jazdenka

By autoXperts

Pre väčšinu ľudí je výhodnejšie kúpiť jazdenku v dobrom stave. Je však zopár situácií, kedy je vhodnejšia kúpa nového automobilu. Prečo to tak je a aké sú to situácie?

 29 jún 2019

Top